Από το ΕΕΕΕΚ Σοφάδων

Λάβαμε το παρακάτω μήνυμα από το ΕΕΕΕΚ Σοφάδων, για την πρωτοβουλία μας συλλογής χρημάτων, προς ενίσχυση των Ειδικών Σχολείων της Καρδίτσας που επλήγησαν από τις πλημμύρες του Σεπτέμβρη:

«Αγαπητοί συνάδελφοι, λάβαμε την προσφορά σας, των 1013€ για τα δύο ειδικά σχολεία (ΕΕΕΕΚ Σοφάδων και ΕΝΕΓΥΛ Σοφάδων. Μας συγκίνησε ιδιαίτερα το πνεύμα αλληλεγγύης, η άμεση και γενναιόδωρη ανταπόκρισή σας στις ανάγκες των πλημμυρόπληκτων σχολείων μας. Η συνεισφορά σας θα μοιραστεί ισόποσα στα δύο ειδικά σχολεία και θα σε ό,τι αφορά το ΕΕΕΕΚ Σοφάδων θα αποφασίσουμε ως σύλλογος ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος αξιοποίησής της με γνώμονα το συμφέρον των μαθητών. Σε κάθε περίπτωση θα σας ενημερώσουμε για τον τρόπο που θα χρησιμοποιηθεί η δωρεά σας. Ευχαριστούμε από καρδιάς»